Розважальний сайт

Вітаю Вас Гость | RSS
Главная Контакты Карта сайта

Скрыть рекламный блок

Силки

АвторизацияЧат

Опрос

Оцените мой сайт


Допомога

Якщо вам подобаеться
цей проект то ви можете
розмістити цю кнопку,
тим самим домоможете
проекту.Просто скопіруйте ниже код.

Популярные тэги

Статистика


Онлайн всього: 9
Гостей: 9
Користувачів: 0» Зарег. на сайте
Всего: 93
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0
» Из них
Администраторов: 1
Модераторов: 0
Проверенных: 3
Обычных юзеров: 89
» Из них
Парней: 56
Девушек: 37


Анализ веб сайта

Шматок хлiба - Українські - Школьные творы - Каталог файлов - Поздоровлення та привітання на все случаи жизни!
Будьласка натисніть нижще наведену картинку та силку.Зараніє Дякую!
АвторАвтор: Гость | ДатаДата: 22.05.2018 Скачати Файл (31.5Kb)


 

 

Найбiльший прояв генiальностi

- в засiянiй нивi.

/ О. Довженко /

 

Я дуже люблю поезiю. Одного разу, гортаючи збiрку Ольги Бергольц, я прочитала вражаючу розповiдь, пiсля якої я вже не можу байдуже ставитися до хлiба. Пiд час Великої Вiтчизняної вiйни шофер вiз хлiб до блокадного Ленiнграда. Раптом машина зламалася, а шофер не мiг її вiдремонтувати, бо його руки задубiли вiд сильного морозу. Тодi вiн вмочив їх у бензин i пiдпалив од мотора. Палаючими руками вiдремонтував машину i вчасно привiз хлiб людям.

 

У моїй уявi ще довго стояла ця картина, i тодi я зрозумiла, чому слова "жито" i "життя" зi спiльним коренем... Я дивлюсь на шматок хлiба на столi - i бачу маленьке зернятко в колосi, сповите, мов дитинка, пiсля народження. Я бачу золотi хвилi на ланах моєї України, якi вiдбилися на її державному прапорi. Я бачу, як палаючим золотим водоспадом урочисто переливається стигле зерно з комбайна у вантажну машину. Я бачу, як матуся приносить додому у руках круглу хлiбину i, загортаючи у рушник, кладе її на стiл. Тепер врештi я її зрозумiла: чому саме - в руках i чому - нiкуди, крiм на стiл... Споконвiчна народна мудрiсть: хлiб - усьому голова!

 

М. Стельмах писав: "На колосi, на звичайному i незвичайно дивовижному - сивому колосi жита i золотому пшеницi - з вiку у вiк трималася людська доля!" Все життя, день у день, у будь-яких обстави нах поруч з людиною був хлiб. Народжувалась дитина, i йшли на хрестини - неодмiнно клали у колиску на здоров'я i достаток срiбний карбованець i хлiбину. Виростала ця дитина i йшла на навчання - батько нiс горщик кашi i хлiбину: на розум, силу i здоров'я. Хлiбом-сiллю зустрiчають на весiллi молодих. А скiльки "хлiбних" правил зберегла народна пам'ять, успадкувавши їх вiд наших прадiдiв! Коли заходить сонце, бажано не починати нової хлiбини. Через кусень, який лежить на дорозi, нiколи не переступають - його пiднiмають i кладуть на виднотi. Крихти зi столу нiколи не змахують на смiття, а несуть птахам. Хлiбом клялись у найважливiших i найвiдповiдальнiших випадках, бо зрадити його - неможливо: iнакше заподiєш собi велике лихо.

 

А скiльки прекрасних рядкiв склав наш народ про хлiб! Починаючи вiд перлин усної народної творчостi й закiнчуючи неперевершеними творами класикiв сучасностi, - скрiзь хлiбовi з великою повагою було вiдведено найпочеснiше мiсце. Тому що хлiб завжди символiзував мiцну родину, добробут, гостиннiсть, взагалi - життя. Здавна йому надавали круглої форми, ототожнюючи його з сонцем. (Тепер я розумiю, чому мама купує переважно паляницi - бо вони круглi. I ще вона уважно стежить, щоб хлiб в домi не закiнчувався - iнакше в сiм'ї трапиться щось неприємне).

 

Я торкаюсь шматочка хлiба, i в моїй душi наче щось спалахує, в серце вдарило нiжним поштовхом. I я нiби почула: "Я дам тобi силу, я змiцню твоє здоров'я i життя, я буду з тобою у радостi й горi. Ти тiльки бережи мене! Це ж зовсiм неважко..."

 

Хай же завжди буде хлiб на столi та в серцi мого народу - i в горi, i в радостi! Щоб були мої спiввiтчизники щасливими, здоровими i сильними, i щоб хлiбними полями i непохитною мiцнiстю славилася моя Україна!

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Украинская Баннерная Сеть
    .::Все материалы размещенные на сайте пренадлежат их владельцам и предоставляются исключительно в ознакомительных целях.Администрация ответственности за содержание материала не несет и убытки не возмещает. По истечении 24 часов материал должен быть удален с вашего компьютера.Незаконная реализация карается законами РФ и Украины: "Об авторском и смежном праве". При копировании материала, ссылка на сайт обязательна!::.