Розважальний сайт

Вітаю Вас Гость | RSS
Главная Контакты Карта сайта

Скрыть рекламный блок

Силки

Авторизация


Чат

Опрос

Оцените мой сайт


Допомога

Якщо вам подобаеться
цей проект то ви можете
розмістити цю кнопку,
тим самим домоможете
проекту.Просто скопіруйте ниже код.

Популярные тэги

Статистика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0



» Зарег. на сайте
Всего: 93
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0
» Из них
Администраторов: 1
Модераторов: 0
Проверенных: 3
Обычных юзеров: 89
» Из них
Парней: 56
Девушек: 37


Анализ веб сайта

Є найзначимiша дума на свiтi - Дума про хлiб - Українські - Школьные творы - Каталог файлов - Поздоровлення та привітання на все случаи жизни!
Будьласка натисніть нижще наведену картинку та силку.Зараніє Дякую!




АвторАвтор: Гость | ДатаДата: 23.01.2025 Скачати Файл (111.0 Kb)

Далека i глибока iсторiя нашого народу. Сивиною i забуттям вкритi однi її сторiнки, славою i звитягою - iншi. Але кожна з цих сторiнок обов'язково є невiд'ємною часткою великої iсторiї хлiба, iсторiї, що знайомить нас з мистецтвом його сiяти, вирощувати, косити, молотити, пекти. Чи не замислювались ви, чому мiж далекими за лексичним значенням словами "життя" i "жито" такий близький зв'язок? А справа в тому, що саме в такий спосiб нашi предки воздали заслужену хвалу житовi-годувальнику, хлiбу, без якого справдi майже не можливе життя людське. I здається менi, що природою хлiбна зернина створена з таким самим високим натхненням, "у мить щедрого осяяння, яке витрачено нею i на саму людину" (В.Яворiвський). Ось тому з прадавних часiв наш народ цiнує понад усе хлiб, сiль i честь. Дуже вдало дав цьому пояснення Д.Прилюк: "Хлiб - то багатство, достаток, сiль - то гостиннiсть i щедрiсть, а честь - то людська гiднiсть, за яку предки нашi стояли, навiть не маючи шматка хлiба, анi дрiбка солi".

Споконвiку хлiб вважався виявом мудростi народної, бо в ньому - злиття душевних i фiзичних сил, надiй, умiнь, сподiвань. Звiдси таке святе ставлення до нього як до мiрила добробуту, правди, чесностi. Звiдси таке поетичне ставлення до нього й митцiв художньої лiтератури. Дуже багато письменникiв i поетiв писали про хлiб, возвеличували i вшановували його. Серед них - Борис Олiйник та Iван Драч, Леонiд Первомайський та Микола Сингаївський, Платон Воронько i багато iнших.

Лоскiтно i приємно, тепло й затишно стає на душi i в серцi, коли читаєш "Етюд про хлiб" Iвана Драча. Не патетичнi, сповненi урочистостi, звучать у творi слова про хлiб, а простими, буденними рядочками складається йому хвала. Автор вважає кожну паляницю часточкою сонця, що обiгрiває i дає життя людинi й оселi. Пiдтверджують цю думку рядочки:

   I зачарується бiлена хата
   З сонця пахучого на столi.

Були часи, коли хлiб був для людини i "сонцем пахучим", i маревом, i надiєю, i єдиним засобом вижити. Прослiдкувати це можемо у драмi Миколи Кулiша "97". Всi цiнностi земнi, навiть церковнi коштовностi вирiшено було обмiняти на хлiб, щоб у грiзнi голодоморнi тридцятi вибороти собi право пiд сонцем. Довго можемо сперечатися з приводу доречностi такого вчинку представникiв нової влади, але безумовним є одне: людина i хлiб - єдинi. I невипадково в життi є так, що не тiльки хлiб дає людинi життя, а й людина - хлiбу. Чiтко проводить цю думку в своєму творi "Хлiб" Леонiд Первомайський. З перших рядкiв поринаємо ми в чудодiйну красу хлiбного поля, що "...росою зросилось, i зерном сколосилось, i дiждалось нового врожаю". Буяння цьому полю дало те, що вруниться воно на солдатськiй могилi, кожна грудочка землi його кров'ю полита. Скiльки життiв вмiстилось у такому великому i такому маленькому словi "хлiб"! Скiльки вкладено в нього енергiї, думок, мудростi, чесностi й одержимостi! Влучно про це сказав Борис Олiйник у вiршi "В оборону хлiба":

   Нас кликав хлiб на добре, чесне дiло
   До братнього, трудящого коша,
   Ми в нiм шануємо не тiльки тiло,
   У нiм народна свiтиться душа.

Ця "народна душа" складає пошану звичайнiй паляницi у багатьох своїх обрядах i звичаях, у рiзних жанрах усної народної творчостi. Тож хай продовжується життя, буяють весни i хурделять зими, для людини завжди залишаються святими слова: "Хлiб - всьому голова".

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Украинская Баннерная Сеть
    .::Все материалы размещенные на сайте пренадлежат их владельцам и предоставляются исключительно в ознакомительных целях.Администрация ответственности за содержание материала не несет и убытки не возмещает. По истечении 24 часов материал должен быть удален с вашего компьютера.Незаконная реализация карается законами РФ и Украины: "Об авторском и смежном праве". При копировании материала, ссылка на сайт обязательна!::.