Раздел: Спорт
Вчені створили мікрочіп, що здатен одночасно здійснювати більше тисячі реакцій
Автор: nest
Дата: 08.01.2025
Майже вся хімічна апаратура може тепер вміститися на площі, що своїм розмірами не перевищує поштову марку. Століттями вчені проводили експерименти і будували для цих цілей величезні лабораторії, але дослідники майбутнього, найімовірніше, будуть просто вставляти мікрочіп в комп'ютер. Щоб втілити цю ідею в реальність, багато різнопланових фахівців з університету Каліфорнії працюють не покладаючи рук. Їм вже вдалося створити керований звичайним комп'ютером мікрочіп, який одночасно виконує більше тисячі хімічних реакцій. Подібне диво здатне практично самостійно виявити навіть, скажімо, потенційні ліки від раку.
Принцип дії мікроскопічної лабораторії полягає в наявності каналів, насосів, сепараторів, тощо, в які подаються найдрібніші кількості певної речовини, що потім аналізуються "розумним чіпом". Щоб знайти потрібну "лікувальну" молекулу, яка буде зв'язуватися з білковим ферментом, тим самим, прискорюючи або уповільнюючи певні процеси в клітці, необхідно провести велику кількість реакцій. Саме їх і здійснює "лабораторія на чіпі".
Для проведення складних аналізів, приладу потрібно буде всього кілька годин. Зараз вчені аналізують отримані дані, причому робити це доводиться вручну. В майбутньому інженери, хіміки та біологи сподіваються автоматизувати процес.
"Дорогоцінні молекули ферментів, необхідні для однієї реакції в традиційній лабораторії можуть бути розібрані чіпом на сотні доз, кожна з яких вступить в одну із сотень паралельно проведених реакцій. Таким чином, зменшується кількість витратних матеріалів, здешевлюється і прискорюється дослідження", - говорить в прес - релізі UCLA один з авторів роботи, Гсіань-Жун Тсен (Hsian-Rong Tseng).
Наступним кроком стане підбір реакцій, які б міг проводити мікрорідинний чіп. В першу чергу будуть розглядатися ті, де низька кількість доступних речовин для проведення аналізу. Біологи, зокрема, пропонують використовувати новинку для дослідження кіназ, ферментів що відіграють важливу роль в процесах трансформації злоякісних пухлин.
Назад
Комментариев:
0
Просмотров:
1039
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[
Реєстрація |
Вхід ]