"Пожежне" голосування БЮТ і Партії регіонів за Закон про імпічмент Президента ще раз підтверджує, що замовникам цього рішення кортить отримати контроль над українською газовою трубою. Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента Андрій Кислинський.
Як повідомляє прес-служба Президента, А.Кислинський нагадав, що три місяці тому фракція БЮТ мала кардинально іншу позицію – 12 жовтня 2008 року вона у повному складі підтримала пропозицію Президента щодо відхилення цього закону.
"15 січня 2009 року БЮТ знову у повному складі змінив своє рішення, очевидно, відчуваючи гостроту конкуренції за прихильність Кремля, - повідомив А.Кислинський. - Сьогодні фактично немає сумнівів, що керівництво Росії оголосило серед лідерів політичних сил, які підтримали законопроект, "щурячі перегони" на посаду нового Президента нашої держави".
За його словами, відбулося вже, на жаль, традиційне маніпулювання громадською думкою з боку БЮТ в угоду інтересів лідера цієї сили.
"Пожежний" порядок, в якому депутати прийняли цей закон, може свідчити, що фактично поспішає Кремль, розуміючи, що його майнові інтереси в Україні блокуються на єдиному, але найвищому рівні. Отже, спільне голосування БЮТ, Партії регіонів, КПУ і Блоку Литвина за закон про слідчі комісії підтверджує наміри, що йдуть ззовні, щодо швидкого усунення Президента, як перешкоди на шляху до встановлення контролю над українською газотранспортною системою", - вважає А.Кислинський.
При цьому заступник глави Секретаріату Президента наголосив, що Віктор Ющенко ніколи не заперечував важливість цього закону, проте неприпустимо, щоб стимулювання прийняття таких важливих рішень відбувалося з-за меж країни. "Тим не менше, Глава держави готовий розглянути прийнятий парламентом законопроект і у разі відсутності правових недоречностей – підписати його. Президент Ющенко ніколи не боявся "імпічментів" та інших слів, які з вересня минулого року все частіше лунають з вуст Януковича і Тимошенко", - підсумував він.
Нагадаємо, що вчора Верховна Рада прийняла Закон про тимчасові слідчі комісії, спеціальні тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України N3250-д, який прописує процедуру імпічменту Президента. Після заслухання більше ста поправок до первинного варіанту законопроекту, цей документ підтримало 408 народних депутатів.